Przejdź do treści
Jak usunąć blizny?

Jak skutecznie pozbyć się blizn - laserowe usuwanie blizn

Blizny, które jeszcze niedawno były “pamiątką” na całe życie, dzięki postępowi medycyny możemy obecnie stosunkowo łatwo zlikwidować. Obecnie coraz większą popularnością wśród pacjentów kliniki Centrum Estetyki Ciała na Śląsku cieszy się zabieg laserowego usuwania blizn, który jest nie tylko szczególnie skuteczny, ale również całkowicie bezbolesny.

Czym są blizny

Blizna to nic innego jak fragment skóry o niewłaściwej budowie, który często ma inny kolor niż skóra zdrowa. Główną niedogodnością tej zmiany skórnej jest znaczne pogorszenie się wyglądu i estetyki skóry, zwłaszcza gdy blizna powstanie w widocznym miejscu, np. na twarzy. Taką bliznę trudno ukryć, gdyż zazwyczaj jej wygląd diametralnie odróżnia ją od reszty skóry. Blizna może być wklęsła lub wypukła, odróżnia się kolorem, grubością i twardością. Powstanie blizn często prowadzi do pogorszenia się stanu psychicznego osoby poszkodowanej - niższej samooceny i gorszego samopoczucia. Dlatego wielu ludzi decyduje się na laserową likwidację blizn.

Przyczyny powstawania blizn

Blizny mogą rozwinąć się wskutek zranień, urazów i operacji, podczas których dochodzi do uszkodzenia ciała. Źle gojące się rany, nadkażenia i rozchodzenie się tkanek często sprzyjają powstawaniu blizn. Są to tzw. blizny przerostowe - twarde, wystające ponad poziom skóry, często również nieestetycznie odbarwione zmiany na skórze.

Nie wszyscy są tego świadomi, ale źródłem niedoskonałości skórnej może być też zwykły trądzik. Osoby zmagające się z trądzikiem muszą liczyć się z tym, że wyciskanie pryszczy i zaskórników może spowodować powstanie blizn. Blizny po trądziku to tzw. blizny zanikowe i przyjmują postać małych, cienkich dziurek w skórze.

Profilaktyka blizn

W miarę możliwości bliznom lepiej jest zapobiegać, niż je leczyć. W przypadku trądziku należy dbać o higienę i nie wyciskać pryszczy. Znacznie bezpieczniej będzie skonsultować swój problem z dermatologiem. Z kolei po zranieniu lub operacji należy pilnować, by rany goiły się w sposób prawidłowy. Należy pamiętać o regularnym odkażaniu i osuszaniu zranień. Powstałych strupów nie należy usuwać, natomiast już zasklepioną skórę należy przez około 3 miesiące smarować odpowiednią maścią lub kremem zapobiegającym powstawaniu blizn przerostowych.

Laserowe usuwanie blizn na Śląsku

Niektóre blizny mogą być szczególnie uciążliwe - zwłaszcza duże, brzydkie zmiany skórne w widocznych miejscach ciała. Nie trzeba jednak zmagać się z nimi do końca życia, wystarczy zdecydować się na ich chirurgiczne usunięcie. W klinice Centrum Estetyki Ciała oferujemy skuteczny, bezbolesny zabieg usuwania blizn z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Zabieg ten pozwala nie tylko na eliminację samych blizn, ale również wszelkich innych nieprawidłowości skórnych. Podczas niego lekarz może też zrealizować pewne dodatkowe czynności, np. oddzielić tkankę podskórną, usunąć nadmiarową tkankę oraz zmiany ropne. Im mniejsze zmiany skórne, tym krócej trwa przeprowadzenie zabiegu. Z reguły jest to od kilku do kilkunastu minut.

Osoby zainteresowane zabiegiem laserowego usuwania blizn na Śląsku zapraszamy do kontaktu. Nasi doświadczeni specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą przywrócić Twojej skórze estetyczny wygląd. Zadzwoń pod numer telefonu +48 32 782 07 02 lub też wypełnij formularz kontaktowy.