Przejdź do treści
Powiększanie ust

Kilka słów o zabiegu powiększania ust

O powiększaniu ust krążą niemal legendy. Osoby, które nigdy nie zgłębiły tematu, powtarzają, że to zabieg wykonywany pod narkozą, jest bardzo bolesny, a do tego niezwykle niebezpieczny. To wszystko jest oczywiście nieprawdą. Powiększanie ust jest w obecnych czasach szybkim zabiegiem, można też powiedzieć, że jednym z najmniej inwazyjnych.

Powiększamy, czy poprawiamy?

Zacznijmy od tego, że wiele kobiet przychodzi do salonów medycyny estetycznej z silnym postanowieniem powiększenia ust, gdyż są niezadowolone z ich naturalnego kształtu. Niewiele z nich wie jednak, że usta można skorygować: podnieść ich opadające kąciki, podnieść lekko górną wargę lub dokonać innych poprawek, bez potrzeby znacznego powiększania ich. Dlatego też bardzo istotne jest, aby klientka przed wizytą dobrze zastanowiła się i umiała określić, co tak naprawdę jej przeszkadza i co chciałaby zmienić. Panie, które same nie są pewne, jaki finalny efekt chciałyby osiągnąć, powinny zdać się na wiedzę, doświadczenie i zmysł estetyczny osoby wykonującej zabieg.

Czy to boli?

Zabieg powiększania lub korekty ust polega na wstrzyknięciu w wargi lub ich okolice wypełniacza, który poprawi ich kształt. Wypełniacz (najczęściej botoks lub kwas hialuronowy) wstrzykiwany jest w małych ilościach, bardzo cieniutką igłą. Klientka nie jest do zabiegu usypiana. Chwilę po podaniu preparat pęcznieje i efekt jest nieco przerysowany. To jednak nie powód do niepokoju. Po kilku godzinach preparat wchłania się, a usta otrzymują pożądany kształt. Zabieg nie jest bardzo bolesny, chociaż nie należy do najprzyjemniejszych. Klientka może czuć lekki dyskomfort podczas wstrzykiwania preparatu i jego pęcznienia. Nie wymaga on jednak żadnych nacięć ani szwów – w związku z czym dyskomfort przechodzi bardzo szybko, a następnego dnia można wrócić do wykonywanych obowiązków. Preparaty do powiększania ust z czasem wchłaniają się, w związku z czym zabieg trzeba powtarzać. Wpływa on pozytywnie nie tylko na urodę, ale także na pewność siebie.