Przejdź do treści
Narzędzia chirurgiczne

Medycyna estetyczna czy chirurgia plastyczna?

Wiele kobiet pragnących poprawić swoją urodę omija salony medycyny estetycznej, gdyż boi się operacji z użyciem skalpela. Niestety wiele pań nie wie,  że współczesna medycyna estetyczna różni się od chirurgii plastycznej głównie mniejszą inwazyjnością zabiegów. Chociaż obie dziedziny mają na celu powstrzymanie objawów upływającego czasu, znacząco się od siebie różnią.

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna jest mniej inwazyjna niż chirurgia plastyczna. Zabiegi medycyny estetycznej mają na celu stymulowanie skóry lub lekkie korekty urody, które nie wymagają użycia skalpela. Większość zabiegów wykonuje się przy pomocy cienkich igieł, kaniul, nici, laserów, fal elektromagnetycznych, ultradźwiekowych, itd. Zabiegi medycyny estetycznej mają na celu regenerację skóry, by stała się  jędrniejsza,  wypełniona, bardziej napięta i lepiej nawilżona. Są wskazane paniom i panom, którzy chcą znacząco opóźnić wystąpienie objawów starzenia. Zabiegi wykonywane są  zwykle  w miejscowym znieczuleniu.

Chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna obejmuje zabiegi bardziej inwazyjne. Wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, ogólnym dożylnym lub dotchawiczym. Istotne jest wykonywanie zabiegu w renomowanej  klinice, by wszystko odbyło się w odpowiednich warunkach.  Chirurgia plastyczna jest obecnie bardzo rozwinięta i bardziej bezpieczna, a jej zabiegi przynoszą spektakularne efekty. Jest niezastąpiona tam, gdzie medycyna estetyczna nie zadziała. Decydując się na zabieg chirurgiczny, należy wziąć pod uwagę to, że zazwyczaj pacjentka potrzebuje czasu na rekonwalescencję i pełne zagojenie ran pooperacyjnych. Dobrze wykonany zabieg wpływa nie tylko na urodę kobiety, ale również na jej pewność siebie.