Przejdź do treści
Kobieta z wyrzeźbioną sylwetką

Modelowanie sylwetki Katowice

Klinika Centrum Estetyki Ciała w Katowicach specjalizuje się w zabiegach modelowania sylwetki, dzięki którym nasi pacjenci mogą nie tylko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim poprawić wygląd swojego ciała. Interesuje Cię poprawienie sylwetki w Katowicach? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Metoda VASER HighDefinition Liposculpture

Dzięki tej technice liporzeźbienia najpierw usuwa się nadmiar tłuszczu, a następnie wykonuje rzeźbienie mięśni w miejscach, gdzie się znajdują, można również wykorzystać odessany tłuszcz do kształtowania sylwetki. Metodzie liporzeźbienia mogą się poddać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W przypadku mężczyzn tłuszcz może zostać wykorzystany do dodatkowego wyrzeźbienia mięśni klatki piersiowej, natomiast w przypadku kobiet za jego pomocą można powiększyć biust lub pośladki, poprawić rysy twarzy. Dr n. med. Henryk Mekle, chirurg z Centrum Estetyki Ciała w Katowicach, jako pierwszy w Polsce rozpoczął modelowanie sylwetki systemem Vaser Lipo. Obecnie jesteśmy jedną z nielicznych klinik w kraju, w których ten zabieg jest przeprowadzany. Dowiedz się więcej na temat metody VASER.

Poprawianie sylwetki za pomocą liposukcji

Liposukcja to zabieg, podczas którego z określonych miejsc naszego ciała (głównie ud, bioder, brzucha, pośladków i kolan, podbródka, ramion, pleców) jest odsysana tkanka tłuszczowa, której nie można się pozbyć w tradycyjny sposób – poprzez dietę i ćwiczenia. Liposukcja jest najskuteczniejsza w przypadku osób o wadze w granicach normy, których skóra jest elastyczna, jędrna i zdrowa. Pamiętaj jednak, że zabieg ten nie służy do odchudzania i nie może zastąpić diety ani aktywności fizycznej. Przeciwnie, pacjenci po przeprowadzonej liposukcji powinni dbać o swoje ciało – nieodzowna jest właśnie odpowiednia dieta i ćwiczenia.

Oprócz liposukcji ultradźwiękowej VASER Lipo proponujemy również liposukcję laserową oraz infradźwiękową N.I.L. Lipoliza laserowa to metoda kształtowania sylwetki wykorzystująca do usuwania tkanki tłuszczowej światło lasera. W tym samym celu w metodzie liposukcji infradźwiękowej są wykorzystywane wibracje infradźwiękowe. Dowiedz się więcej na temat liposukcji.

Plastyka brzucha

Dzięki temu zabiegowi nasi pacjenci mogą cieszyć się bardziej estetyczną sylwetką brzucha. Po pierwsze, usuwany jest nadmierny tłuszcz, po drugie, modelowane są mięśnie brzucha, dzięki czemu znacznej poprawie ulega jego wygląd. W zależności od pacjenta dobieramy jedną z kilku stosowanych w naszej klinice metod plastyki brzucha. Po 3 lub 4-godzinnej operacji pacjent musi pozostać przez doby w klinice, a okres rekonwalescencji jest dłuższy niż w przypadku poprzednich metod. Dowiedz się więcej o plastyce brzucha.