Przejdź do treści
Kwas hialuronowy

Potęga kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to produkt bardzo często stosowany w medycynie estetycznej. Jest wspaniałym wypełniaczem i alternatywą dla botoksu. Jego siła tkwi w tym, że to produkt naturalny, który występuje w naszym organizmie. Z czasem wchłania się do ciała, nie trzeba go więc wymieniać, tylko w razie potrzeby po prostu uzupełnić. Jak działa kwas hialuronowy?

Dobry na wszystko!

Kwas hialuronowy ma szereg zastosowań w różnych gałęziach medycyny. Jednak wyjątkowo często używany jest w zabiegach na skórze twarzy w medycynie estetycznej. Dlaczego? Kwas hialuronowy doskonale wiąże wodę. Poziom tego naturalnego składnika zmniejsza się z wiekiem, przez co skóra wiotczeje i pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Aby poprawić jakość skóry i odmłodzić ją, kwas hialuronowy wstrzykuje się pod nią cienką igłą. Gdy zaczyna on pęcznieć, skóra naciąga się, robi się elastyczna i jędrna. Twarz klientki po prostu wygląda młodziej. Dzięki niemu można zlikwidować zmarszczki w okolicy oczu i na czole. Kwasu można używać także do korekty twarzy. Pozwala on na delikatne podniesienie opadających kącików ust czy wypełnienie głębokich bruzd przynosowych. Przy pomocy kwasu można także powiększyć usta lub uwydatnić kości policzkowe. Efekty zabiegu chwilę po podaniu kwasu mogą być nieco przerysowane. Kwas wchłania się przez kilka godzin i dopiero można dostrzec finalny efekt zabiegu.

Inne zastosowania

Kwas hialuronowy może pomóc także w odmładzaniu innych partii ciała. Często wstrzykuje się go również w dłonie, by powstrzymać ich starzenie się. Kwas można podać też do skóry głowy. Dzięki temu zabiegowi cebulki włosów wzmacniają się, a same włosy lepiej rosną. Preparat wstrzykuje się też w skórę szyi, by ją odmłodzić. Może być używany także do ujędrnienia dekoltu oraz piersi. Kwas hialuronowy ma także szerokie zastosowanie w okulistyce, ginekologii i proktologii. Coraz częściej można spotkać go jako składnik kremów do twarzy. Jednak podany na skórę ma o wiele mniej skuteczne działanie niż wstrzyknięty w naskórek.