Przejdź do treści
Powiększanie piersi

Powiększanie biustu Katowice

Centrum Estetyki Ciała w Katowicach oferuje swym pacjentkom profesjonalne zabiegi implantologiczne oraz chirurgiczne powiększanie biustu z wykorzystaniem Systemu Brava. Dzięki tym zabiegom możliwe jest nie tylko zwiększenie piersi, ale również plastyka piersi obwisłych, nierównych lub o niezadowalającym pacjentkę kształcie. Przed każdym zabiegiem powiększania biustu ma miejsce konsultacja z chirurgiem, w czasie której możesz określić swoje życzenia co do kształtu i rozmiaru piersi. Do każdej pacjentki podchodzimy indywidualnie i z należytą uwagą, dzięki czemu dopasowujemy się do Twoich potrzeb.

Kto może poddać się zabiegowi powiększania piersi?

Zwiększanie biustu jest właściwie niezależnie od wieku kobiety, chociaż należy tu pamiętać, że jest to możliwe dopiero po zakończeniu rozwoju gruczołów piersiowych. Dlatego zabieg powiększania piersi nie jest przeznaczony dla dziewcząt przed ukończeniem okresu dojrzewania. Czynnikiem wykluczającym przeprowadzenie zabiegu jest też jakakolwiek możliwość zmiany kształtu biustu. Decydując się na zwiększenie piersi, należy tymczasowo zrezygnować z ciąży oraz z rygorystycznego odchudzania. Z kolei już po samym porodzie należy dodatkowo odczekać około roku.

Powiększanie piersi Katowice – konsultacje i badania

Oprócz wspomnianego już ustalenia Twoich oczekiwań względem zabiegu, na konsultacjach zostanie też podjęta decyzja co do miejsca wszczepienia docelowego implantu. Implant może znaleźć się częściowo lub całkowicie pod mięśniem piersiowym większym, lub nad mięśniem pod tkanką gruczołową. W zależności od potrzeb i wieku pacjentki, zabieg jest poprzedzany stosownymi badaniami, np. EKG, USG lub mammografią. Chirurg zapyta Cię też o choroby, na które się leczysz, oraz o chorobach u innych członków Twojej rodziny. Bardzo ważne jest, aby na 6 godzin przed zabiegiem niczego nie jeść ani nie pić.

Przebieg operacji zwiększania biustu

Operacja jest przeprowadzana przy znieczuleniu ogólnym, dzięki czemu w jej trakcie nasze pacjentki nie odczuwają żadnego dyskomfortu. Sam zabieg trwa najczęściej około dwóch godzin. Chirurg dokonuje cięcia podpiersiowo, wokół otoczki sutkowej lub też pod pachą, co zależy głównie od budowy anatomicznej klatki piersiowej pacjentki. Po przeprowadzonym zabiegu cięcia są zaszywane szwem kosmetycznym, natomiast dodatkowym zabezpieczeniem umieszczanym pod biustem jest plaster opatrunkowy.