Przejdź do treści
Wygładzanie zmarszczek

Wygładzanie zmarszczek Katowice

Nieodłącznym objawem towarzyszącym starzeniu się ludzkiego organizmu jest powstawanie zmarszczek. W Centrum Estetyki Ciała w Katowicach posiadamy wiele możliwości odmładzania skóry i przywracania jej młodzieńczej jędrności i gładkości. Dzięki temu nasi pacjenci mają szeroki wybór zarówno nieinwazyjnych, jak i inwazyjnych zabiegów wygładzania zmarszczek. W tym artykule skupimy się na zabiegu wykorzystującym nici do liftingu.

Nici liftingujące a wygładzanie zmarszczek

Nici liftingujące PDO to nowoczesna technika medycyny estetycznej, podczas której pod skórę wszczepia się rozpuszczalne nici z polidioksanu z mikroskopijnymi haczykami. Nici te są wykonane z syntetycznego i całkowicie biowchłanialnego materiału, w związku z tym stopniowo rozpuszczają się w organizmie, powodując jednocześnie wzrost produkcji nowych włókien kolagenowych przez nasz organizm. Co więcej, nici te są wprowadzane w głębokie warstwy skóry, która za ich pomocą napina się i zostaje mechanicznie uniesiona. Dzięki zastosowaniu nici liftingujących, poprawie ulega jakość skóry – staje się gładsza i jędrniejsza – oraz dochodzi do redukcji zmarszczek. Co więcej, wykorzystanie nici nie powoduje niepożądanej reakcji układu odpornościowego.

Zalety nici liftingujących PDO

Popularność tej metody wygładzania zmarszczek wynika głównie z wysokiej skuteczności i bezpieczeństwa. Już w miesiąc po zabiegu widoczna jest, spowodowana zwiększoną ilością naturalnego kolagenu, zmiana wyglądu skóry. Pełny efekt liftingujący powstaje po całkowitym rozpuszczeniu się nici w organizmie (od 180 do 210 dni) i utrzymuje się przez około dwa lata. Wszystko zależy od początkowej kondycji skóry, wieku i stylu życia pacjentów, oraz od tempa zachodzących w tkankach procesów metabolicznych.

Sam zabieg jest szybki, bezbolesny i łatwy do przeprowadzenia. Czas trwania zabiegu usuwania zmarszczek za pomocą nici liftingujących to zazwyczaj od 30 minut do godziny. Przed zabiegiem pacjent jest znieczulany, aby dodatkowo podnieść odczuwany komfort. Zabieg nie pozostawia po sobie żadnych nacięć i blizn, możliwe są jedynie niewielkie zasinienia.Nici znajdują szerokie zastosowanie zwłaszcza w liftingu twarzy i ciała.

Młoda skóra dzięki wygładzaniu zmarszczek

Marzy Ci się odmłodzona, pozbawiona zmarszczek i porów skóra? Szukasz nieinwazyjnej metody na wygładzanie zmarszczek? W takim razie ten zabieg jest właśnie dla Ciebie. Centrum Estetyki Ciała przeprowadza trzy rodzaje zabiegów nićmi liftingującymi: PDO, APTOS i FIRST LIFT 4D. Dzięki temu możemy swobodnie dobrać najlepszą dla Ciebie metodę. Więcej o każdej z nich możesz dowiedzieć się tutaj.Odwiedź nas w Centrum Estetyki Ciała w Katowicach, jeśli pragniesz pozbyć się problemu uciążliwych zmarszczek.

Tag