Przejdź do treści
Brazylijski Lifting powiększenie pośladków własnym tłuszczem

Brazylijski Lifting powiększenie pośladków własnym tłuszczem

Brasilian Butt Lift jest coraz częściej wykonywanym zabiegiem w ostatnim czasie. Często jest łączony z zabiegiem implantów pośladków. Przynosi świetne efekty u osób z nadmiarem tłuszczu nad talerzami biodrowymi i ze słabo rozwiniętymi mięśniami pośladkowymi. Zabieg poprawia przede wszystkim uwypuklenie pośladków, czyli projekcję, poprawę krągłości i jędrności pośladków oraz ich uniesienie.

Należy pamiętać, że po zabiegu przeszczepu tłuszczu może wystąpić konieczność ponownego zabiegu, ze względu na małą ilość podanego tłuszczu lub wchłonięcia się przeszczepionej tkanki tłuszczowej

Brazylijski lifting pośladków przynosi podwójną korzyść poprzez wyszczuplenie miejsc poddanych liposukcji z jednoczesnym podkreśleniu pośladków. Stosowana przez nas metoda Expansion Vibration Lipofilling ( EVL ) jest alternatywą dla powiększenia pośladków implantami. Jednak coraz częściej oba zabiegi są wykonywane jednocześnie.

Przed operacją:

Przed zabiegiem brazylijskiego liftingu pośladków niezbędna jest konsultacja lekarska, podczas której pacjentka przedstawia swoje oczekiwania, lekarz koryguje, czy są one realne do wykonania. Należy omówić skąd będzie pobierana tkanka tłuszczowa, czy pacjentka jest również zainteresowana specjalnym ukształtowaniem tej okolicy. Ponadto zostaną zlecone badania krwi, ewentualnie EKG.

Rodzaj znieczulenia:

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym dotchawiczym lub dożylnym.

Czas trwania operacji:

2-3 godziny.

Przebieg operacji:

Przed przystąpieniem do operacji badamy za pomocą USG grubość tkanki podskórnej okolicy pośladków. Rozpoczynamy pobranie tłuszczu przez nasączenie tkanki tłuszczowej w okolicy, z której tłuszcz będzie pobierany, następnie przez liposukcję pobieramy go do specjalnego sterylnego pojemnika, w którym tłuszcz zostaje oczyszczony, następnie za pomocą wibrującej kaniuli wprowadza się tkankę tłuszczową pod skórę pośladków, tworząc ich nowy kształt. Oczywiście podaje się większą objętość tłuszczu, niż w osiągniemy w ostatecznym efekcie. A więc najpierw pośladki są nadmiernie powiększone, a z upływem czasu średnio ok. 20-40% objętości zniknie.

modelowanie pośladków - przeszczepiony tłuszcz

Zalecenia pooperacyjne:

Po brazylijskim liftingu pośladków zaleca się stosowanie ubrania uciskowego przez okres około 6 tygodni. W miejscach pobrania tłuszczu poleca się wykonywanie masaży, które spowodują regularny kształt miejsc odsysanych. Czas pełnego gojenia to około 4-6 tygodni. Po tym okresie objętość przeszczepionego tłuszczu pozostaje w ostatecznym kształcie. Osoba po zabiegu BBL musi unikać wysiłku fizycznego przez okres minimum trzech tygodni.

Siniaki utrzymują się 2-3 tygodnie. Nie należy absolutnie leżeć na pośladkach, masować, gnieść, przez okres co najmniej 4 tygodni rekonwalescencji.

Po upływie około pół roku od przeprowadzenia operacji, całkowicie znika obrzęk, a efekty stają się bardziej zauważalne. Osiągamy efekt naturalnego uniesienia i powiększenia pośladków.

Następstwa operacji:

Występują zawsze, są to: blizny, ból, obrzęk, zasinienie skóry, zaburzenia czucia, wyczuwalność obecności przeszczepionego tłuszczu z powodu innej konsystencji;

Powikłania to: krwiak (nagromadzenie się krwi w ranie wymagające chirurgicznej ewakuacji krwi), przedłużający się ból, infekcja rany, która może wymagać nacięcia i zastosowania antybiotyku, utrudnione gojenie się ran,asymetryczny kształt pośladków, blizny przerostowe lub atroficzne, asymetria pośladków, niezadowolenie z wyniku estetycznego zabiegu. W bardzo rzadkich przypadkach występuje zatorowość płucna wywołana tłuszczem, która może prowadzić do zgonu.

Należy również pamiętać, że każda redukcja ciała ma wpływ na efekty zabiegu BBL.

Przeciwskazania:

Głównymi przeciwskazaniami do zabiegu jest:

  • za niska masa ciała: nie ma skąd pobrać wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej do przeszczepu - w takim wypadku stosuje się powiększenie pośladków implantami.

  • ciąża i okres karmienia piersią,

  • choroby nowotworowe,

  • choroby autoimmunologiczne,

  • infekcja,

  • choroby przewlekłe takie jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy, niewydolność nerek, nadciśnienie tętnicze, przewlekła obturacyjna choroba płuc,

  • zaburzenia krzepnięcia krwi

Czym się różni brazylijski lifting pośladków od powiększania pośladków implantami?

Zabieg BBL, polega na powiększenie pośladków poprzez przeszczepienie własnego tłuszczu pacjenta i pozwala osiągnąć pełne, brazylijskie pośladki. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny i małoinwazyjny, a także zapewnia bardziej naturalne efekty. Jeżeli pacjentka nie posiada wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej, można zastosować implanty w celu powiększenia pośladków. W takiej sytuacji konieczne jest wprowadzenie obcego materiału do organizmu, co zwiększa inwazyjność operacji i wydłuża czas rekonwalescencji.