Przejdź do treści
Hemoroidy

Celon - leczenie hemoroidów

CELON - Rewolucja w leczeniu hemoroidów. Po raz pierwszy można zalecić metodę mało inwazyjną dla leczenia zaawansowanej choroby hemoroidalnej. Metoda Celon (termoablacja naczyń hemoroidalnych) jest skuteczną metodą w leczeniu hemoroidów III i IV stopnia oraz jest dostosowana do leczenia żylaków wewnętrznych i zewnętrznych odbytu. Często łączymy ją z laserowym usuwaniem fałdów skórnych okolicy odbytu.

Zabieg Celon polega na zamykaniu naczyń hemoroidalnych i koagulacji guzka krwawniczego. Dochodzi do cofnięcia się hemoroidów do wewnątrz kanału odbytu.  

Przebieg zabiegu

Zabieg jest wykonywany w krótkim znieczuleniu ogólnym dożylnym. Czas trwania zabiegu ok. 20-30min. Pacjent jest wypisany z Centrum Estetyki Ciała po kilku godzinach. Okres rekonwalescencji trwa około 2-3 tygodni, okres pełnego wygojenia ran 4-6 tygodni. Jest krótszy, mniej bolesny i uciążliwy w porównaniu z klasycznymi metodami operacji hemoroidów.  Pacjenci chętnie polecają tę metodę zabiegu innym pacjentom.

Na zabieg należy się zgłosić po konsultacji u lekarza, który będzie operował, z wynikami badań laboratoryjnych, na czczo, po wypróżnieniu. Posiłki stałe należy wstrzymać przez ostatnie 24 godziny, płyny co najmniej 6 godzin. Po kilku godzinach od zabiegu można opuścić Centrum Estetyki Ciała z osobą towarzyszącą, nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych w dniu zabiegu.

Hemoroidy po zabiegu Celon ulegają  martwicy, złuszczają się po 3-5 dniach. Od tego momentu w ich miejscach powstają rany, które goją się 4-6 tygodni przez ziarninowanie. Zwykle w okresie 2 tygodni pacjent może odczuwać uczucie parcia, bolesność i krwawienie przy wypróżnieniach, obrzęki okolicy odbytu. Zwłaszcza w tym okresie zaleca się pozostanie w domu, unikanie wysiłku fizycznego, przegrzania organizmu, spożywania alkoholu i leków osłabiających krzepnięcie krwi.

Powikłania po zabiegu to: parcia i ból, krwawienia, obrzęki zakrzepica okolicy odbytu, infekcje ran, zwężenie odbytu.