Przejdź do treści
Depilacja

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa (inaczej epilacja) to trwałe pozbywanie się włosków wraz z mieszkiem ze wszystkich części ciała za pomocą lasera. W odczuciu niektórych osób zabieg może być bolesny lub całkowicie bezbolesny, w zależności od wrażliwości skóry, jak i innych cech indywidualnych.

Charakterystyka

Laserowe usuwanie włosków jest zabiegiem powierzchownym. Polega na wnikaniu odpowiedniej wiązki światła do melaniny – naturalnego pigmentu występującego w cebulkach włosów, który warunkuje ich wzrost. Komórki mieszka dzięki przepływającej energii osiągają odpowiednią temperaturę, która powoduje ich spalenie. Jasne włosy, które zawierają mniej barwnika, nie pochłaniają tyle samo promieni laserowych, co włosy ciemne. W związku z tym efekt końcowy może nie być do końca satysfakcjonujący.

Jedna aplikacja światła usuwa kilkadziesiąt włosków na powierzchni o średnicy 9 mm. Cały zabieg odbywa się partiami. Trwa od 20 minut do 2 godzin (w zależności od tego, na depilację jakiej części ciała się zdecydujemy). Jednak niezależnie od poświęconego czasu, epilacja gwarantuje zadowolenie nawet na parę lat.

Aby rezultaty depilacji laserowej Cię satysfakcjonowały, zabieg należy rozłożyć na kilka etapów (minimum 3-4 zabiegi). Musisz pamiętać, że promień lasera działa tylko na włoski w fazie wzrostu. Dlatego należy dać czas tym, które są w fazie spoczynku.

Zwykle należy wykonać cykl 3-6 zabiegów w odstępach co 3-12 tygodni. Po każdym zabiegu początkowo włosy zaczynają normalnie rosnąć, ale po 2-3 tygodniach wszystkie (lub prawie wszystkie) wypadają. Okres bez włosów trwa 1,5-2,5 miesiąca. Następnie pojawiają się nowe włosy i należy przyjść na kolejny zabieg. Po każdym zabiegu będzie odrastać coraz mniej nowych włosów, w czasie jednego zabiegu można usunąć

Przygotowanie do zabiegu

  • około 1 miesiąc przed zabiegiem nie uczęszczać na solarium,
  • około 1 miesiąc przed zabiegiem nie korzystać z promieni słonecznych,
  • w dniu depilacji usunąć owłosienie maszynką do golenia z okolic przeznaczonych do depilacji,
  • skóra nie powinna mieć żadnych podrażnień.