Przejdź do treści
Fibryna bogatopłytkowa

i-PRF fibryna bogatopłytkowa

Fibryna bogatopłytkowa  ( iPRF ) to koncentrat płytek z naszej krwi. Dzięki swojej strukturze płytki krwi są dłużej stymulowane do uwalniania czynników wzrostu, cytokin oraz powodują migrację mezenchymalnych komórek macierzystych do miejsca podania. Zawarte w nich czynniki wzrostu  stymulują procesy naprawcze, występujące naturalnie w naszym organizmie.

Dzięki procesowi pozyskiwania, zagęszczania i wykorzystania tych substancji, lekarze stosują je w leczeniu wielu schorzeń oraz wspomagają procesy regeneracji i remodelingu tkanek.

Wskazaniami do zabiegu wstrzyknięcia iPRF są znamienne oznaki starzenia się skóry: fałdy, bruzdy, kurze łapki, zmarszczki głębokie skóra zapadnięta z ubytkami tkanek wypełnienie i regeneracja blizn po trądziku.

Po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry rewitalizacja skóry, nawilżenie i odzyskanie sprężystości, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry przyspieszony proces gojenia po zabiegach medycyny estetycznej, np. po laseroterapii, poprawa ukrwienia skóry remodeling włókien kolagenowych.