Przejdź do treści
Implanty pośladków

Implanty pośladków

Pośladki to jedna z najważniejszych okolic ciała decydująca o naszym wyglądzie. Trendy w najnowszej modzie starają się to podkreślić. Co zrobić jednak, jeśli nie ma ... co podkreślić? Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która wprowadziła korekty tej okolicy i to różnymi metodami. Zabiegi powiększania pośladków (np. implanty pośladków) stają się coraz bardziej popularne. Z czasem wiele osób stwierdza płaskość swego "siedzenia", co w pozycji z profilu pogarsza proporcje ciała i skraca pozornie długość nóg. Powiększenie pośladków jest wykonywane z wielu powodów – aby uzyskać proporcjonalne i symetryczne pośladki, aby powiększyć pośladki z powodu utraty tkanki tłuszczowej lub żeby je unieść i uwypuklić. Powiększanie pośladków wykonujemy w naszym ośrodku za pomocą specjalnych implantów pośladków, często łączymy tą metodę z przeszczepem tłuszczu BBL (Brasilian Butt Lift – czyli Brazylijski Lift).

Dzięki zabiegowi można uzyskać efekt powiększenia jak i podniesienia pośladków. Implanty pośladków wybierają zarówno kobiety i mężczyźni, w różnym wieku. Wprowadzone implanty dają natychmiastowy efekt pięknych, okrągłych pośladków, materiał nie zostaje wchłonięty przez organizm i utrzymuje się stale. Można go na życzenie usunąć z organizmu. Po tym zabiegu rekonwalescencja trwa kilka tygodni, po czym pacjenci wracają do normalnego trybu życia. Cięcie jest ukryte w bruździe między pośladkowej.

Implanty pośladków to torebki wypełnione żelem silikonowym. Mają okrągły kształt, płaską lub wklęsłą powierzchnię wewnętrzną.

Przygotowania do zabiegu implantacji i zabieg:

Przed zaplanowaniem zabiegu, przeprowadza się szczegółową konsultację – chirurg będzie chciał się upewnić, że stan Twojego zdrowia jest dobry i pozwala na wykonanie zabiegu. Sprawdzi czy jesteś dobrze poinformowana, a Twoje oczekiwania dotyczące wyników, ryzyka oraz okresu pooperacyjnego są realistyczne. Ważne jest także, aby chirurg zrozumiał jaki kształt chcesz uzyskać. Przed operacją dokonuje się pomiarów, a chirurg podejmie z Tobą decyzję dotyczącą wielkości implantu. Plastyka pośladków umożliwia umieszczenie implantów pod powięź lub śródmięśniowo w mięśniu pośladkowym wielkim. Chirurg konsultując się z Tobą wybierze lokalizację zależnie od budowy Twojego ciała. Omówicie ewentualne uzupełnienie pośladków dodatkowo tkanką tłuszczową oraz dowiesz się o możliwych powikłaniach tego zabiegu. Przed zabiegiem należy powiadomić chirurga o wszelkich potencjalnych obawach, tak aby mogły zostać wyjaśnione i uwzględnione podczas zabiegu.

Operacja odbywa się w znieczuleniu ogólnym dotchawiczym. Cała operacja trwa zazwyczaj około dwóch do trzech godzin. Pacjentka jest ułożona na brzuchu. Cięcie między pośladkami długości około 4-6cm. Przez nacięcie tkanki podskórnej i mięśnia pośladkowego wielkiego wytwarza się miejsce dla implantu wewnątrz tego mięśnia. Wprowadza się implant, następnie zaszywa mięsień, tkankę podskórną i skórę. Czasem pozostawia się dreny zakończone buteleczkami. Zakłada się opatrunek.

Okres po zabiegu:

Pacjentka zostaje wypisana do domu następnego dnia. Musi unikać leżenia na plecach i ucisku pośladków przez około miesiąc, nosić ubranko uciskowe. Po operacji pacjentki często są obolałe i odczuwają zmęczenie przez kilka dni, ale na ogół dochodzą do siebie w przeciągu 24 do 48 godzin.

Ranę kontroluje się około 3-4 doby, następnie przemywa środkami odkażającymi, zachowuje się higienę przy wypróżnieniach.

Zalecenia pooperacyjne:

Zaleca się stosowanie ubrania uciskowego przez okres około 6 tygodni . Czas pełnego gojenia to około 4-6 tygodni.

Siniaki utrzymują się 2-3 tygodnie. Nie należy absolutnie leżeć na pośladkach, masować, gnieść, przez okres co najmniej 4 tygodni rekonwalescencji.

Następstwa operacji:

Występują zawsze, są to: blizny, ból, obrzęk, zasinienie skóry, zaburzenia czucia, wyczuwalność obecności implantu z powodu innej konsystencji;

Powikłania to: krwotok śródoperacyjny wymagający rozszerzenie rany, krwiak (nagromadzenie się krwi w ranie wymagające chirurgicznej ewakuacji krwi), przedłużający się ból, infekcja rany, która może wymagać nacięcia i zastosowania antybiotyku, usunięcia implantów, utrudnione gojenie się ran, blizna przerostowa lub atroficzna, asymetria pośladków pęknięcie implantów, przesunięcie się implantów, obrócenie implantu, obkurczanie się torebki włóknistej wokół implantów, niezadowolenie z wyniku estetycznego zabiegu.