Przejdź do treści
Laser frakcyjny

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 służy do odmładzania twarzy, rąk i dekoltu oraz do usuwania blizenek potrądzikowych. Słowo frakcyjny oznacza, że zabiegowi są poddawane mikro strefy, a pozostałe obszary zostają nienaruszone i one właśnie przyspieszają szybką odnowę stref zniszczonych. Zastosowanie lasera frakcyjnego oferuje zarówno poprawę struktury skóry pod kątem tekstury, pigmentacji, rozszerzonych porów, jak też zapewnia pobudzenie komórek /fibroblasty/ skóry właściwej do tworzenia nowych struktur kolagenu, wywołując proces remodelowania kolagenu.

Charakterystyka

Proces pozabiegowy różni się w zależności od wybranych ustawień, zarówno pod względem ilości otworków na cm2, pod względem mocy i czasu trwania impulsu. Im większa moc impulsu, im większa ilość otworków na cm2, im dłuższy czas trwania impulsu, tym większa inwazja, większy stan zapalny dłuższy proces gojenia, ale i lepsze efekty końcowe. W zależności od stanu skóry, właściwości skóry, możliwości pacjenta, co do eliminacji z życia codziennego dobieramy określone parametry impulsu.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Zaraz po zabiegu widoczne jest zaczerwienie, a sama skóra wydaje się bardzo naciągnięta. Czasami może wystąpić obrzęk. W czasie 2 - 3 godziny po zabiegu pacjent odczuwa ból jak po oparzeniu. Należy wtedy robić zimne okłady i stosować krem kojący . Po zniknięciu rumienia skóra przybiera brązowy kolor, a pacjent może już stosować makijaż i powrócić do normalnej pracy. Następuje to ok. 5-6 dni po zabiegu. W tym czasie następuje złuszczenie naskórka. Ale trzeba liczyć około tydzień na dojście skóry do normy. Średnio 6-7 dni po zabiegu skóra wygląda normalnie, ewentualnie jest minimalnie zarumieniona w zależności od mocy impulsu wyjściowego. Mikrozagłębienia skóry wywołane działaniem lasera utrzymują się czasami do miesiąca.

Po zabiegu frakcyjnym widoczne pozytywne efekty powierzchowne /zmiana tekstury skóry, kolor, szorstkość i zwężenie porów/ pojawiają się szybko, zaraz po zejściu obrzęku i złuszczeniu naskórka od 5-14 dni w zależności od użytych parametrów, a na remodeling kolagenu należy poczekać od 3 do 6 miesięcy po zabiegu. Najlepsze efekty uzyskujemy wykonując 2 zabiegi w odstępach 6-8 tygodni.

Wskazania do zabiegu

  • Skóra zniszczona przez słońce /plamy piegi, znamiona soczewicowate/
  • Małe i średnie zmarszczki
  • Nieprawidłowa tekstura skóry /skóra szorstka, matowa, rozszerzone pory, brak napięcia/
  • Blizny potrądzikowe głównie w zakresie twarzy
  • Rozstępy
Laser frakcyjny
Laser frakcyjny