Przejdź do treści
Masaż

Masaże

Zapraszamy do nowego doskonale wyposażonego gabinetu masażu. Zabiegi wykonuje Łukasz Dytko: absolwent Krakowskiej Szkoły Masażu, certyfikowany masażysta, specjalista w zakresie wielu technik masażu. Proponujemy masaże: klasyczny, mięśniowo-powięziowy, drenaż limfatyczny, segmentarny, odchudzający, relaksacyjny (leczniczy). Gabinet jest czynny codziennie w godzinach 10.00-18.00.

Masaż klasyczny

To zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, działają na powierzchnie skóry, powięzi i mięśni. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, redukuje tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

Masaż mięśniowo - powięziowy

Bardzo efektywna metoda rozluźniania tkanek miękkich( powięź, mięśnie, więzadła, ścięgna, tkanka łączna), poprzez ich powolne i dokładne przesuwanie, uciskanie i rozciąganie. Masaż mięśniowo- powięziowy stosowany jest w przypadku przykurczy, zrostów, zwłóknień tkanek miękkich. Powoduje także rozluźnienie i poprawę lokalnego krążenia.

Drenaż limfatyczny

Zapobiega chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Polega na przesuwaniu limfy w kierunku węzłów chłonnych. Tempo wykonywania zabiegu jest powolne i delikatne (10-15 ruchów na minutę).

Masaż segmentarny

Jest metodą terapii neuroodruchowej. Oparty jest na powiązaniach między pewnymi obszarami skóry, tkanki podskórnej, mięśniowej i okostnej, a także naczyniami i narządami wewnętrznymi unerwianymi przez ten sam segment rdzenia kręgowego. Poprzez działanie na powłoki ciała technikami ręcznymi możemy wpływać na regulację narządów wewnętrznych.

Masaż odchudzający

Jest bardzo intensywną i szybką techniką masażu.Powoduje redukowanie tkanki tłuszczowej i rzeźbienie kształtu mięśni.

Masaż relaksacyjny (leczniczy)

Masaż ten podobny jest do masażu mięśniowo- powięziowego i klasycznego. Różnica polega na rodzaju stosowanych technik i chwytów podczas zabiegu.

Masaż obręczy barkowej i karku

Rozluźniająco-pobudzający, odcinka lędźwiowo-krzyżowego.

Masaż powłok brzusznych

Obstrukcja. Masaż wspomagający wypróżnianie.

Terapia manualna

To rodzaj terapii polegającej na badaniu i leczeniu zaburzeń czynności różnych struktur narządu ruchu (kręgosłup, stawy kończyn dolnych i górnych). W jej skład wchodzą: relaksacja mięśni, mobilizacja stawów, terapia punktów spustowych, treningi funkcjonalne mięśni, stawów i manipulacja stawów. Terapię manualną można stosować w: dyskopatii, bólach pleców różnego pochodzenia, zespołu cieśni kanału nadgarstka, wadach postawy, łokciu tenisisty i golfisty itd.