Przejdź do treści
Leczenie hemoroidów metodą Hemoron

Metoda HEMORON - Bezbolesne leczenie hemoroidów

Istnieje możliwość leczenia hemoroidów bezbolesną, bezkrwawą metodą HEMORON, która pozwala pacjentowi normalnie funkcjonować, chodzić do pracy. Zabiegi wykonujemy ambulatoryjnie, są powtarzane co około miesiąc, zwykle 4-6 razy. Pacjent powinien być wypróżniony przystępując do zabiegu. Po zabiegu zalecamy unikanie wysiłku fizycznego, spożywania alkoholu, gorących kąpieli przez około 1-2 tygodnie. Można powrócić do codziennych obowiązków zaraz po zabiegu.

Nie ma żadnej innej metody leczenia hemoroidów tak mało bolesnej i nieinwazyjnej, jak metoda HEMORON®. Do zabiegów używa się aparat do diatermii jednobiegunowej. Jedynym przeciwwskazaniem do zabiegu jest obecność rozrusznika serca.

Pacjent leży na lewym boku, przez anoskop wprowadzony do odbytu układa się dwie elektrody na śluzówce w okolicy podstawy każdego hemoroida. Większość ludzi ma 3 hemoroidy. Uruchomiony zostaje przepływ prądu, który nie zwęgla tkanek, ale je podgrzewa. Powierzchnia błony śluzowej w miejscu przyłożenia elektrody pozostaje nieuszkodzona. Wzrost temperatury obkurcza naczynia zasilające guzek krwawniczy, co powoduje proces obkurczania hemoroida w ciągu następnych 3-4 tygodni. Zabieg trwa 20-30 minut w zależności od tego, jakie natężenie prądu pacjent toleruje i od stopnia zaawansowania choroby hemoroidalnej.

Powtórzenie kilkukrotne zabiegów powoduje znaczne zmniejszenie nasilenia takich objawów jak: krwawienie, świąd odbytu, uczucie mokrego odbytu i niepełnego wypróżnienia.

W przypadku bardziej zaawansowanej choroby łączymy metodę diatermii HEMORON® z innymi metodami, jak: koagulacja podczerwienią, gumkowanie (metoda Barrona) lub sklerotyzacja.

Koagulacja podczerwienią

Do tego zabiegu wykorzystujemy koagulator podczerwieni IRK (Infrared Coagulator). Przez anoskop, pod kontrolą wzroku, zostaje przyłożony do hemoroida światłowód, którym wprowadza się do tkanek fale w zakresie podczerwieni. Wywołuje to miejscową koagulację powierzchownych naczyń jak i podgrzanie całego żylaka wywołujące jego obkurczenie. Bardzo skuteczna metoda w zatrzymywaniu punktowych krwawień.

Gumkowanie (metoda Barrona)

Jest to jedna ze starszych metod, która pozwala usunąć problem wypadającej śluzówki i wciągnięcie jej do kanału odbytu. W tym celu, przez anoskop, specjalnym instrumentem zasysamy śluzówkę wewnątrz odbytu i podwiązujemy ją przez nałożenie u podstawy ciasnej opaski gumowej. Uchwycona w ten sposób tkanka i gumka odpada po kilku dniach, miejscowa rana w śluzówce wygaja się w ciągu około 14 dni.

Sklerotyzacja hemoroidów

Ten zabieg polega na wstrzyknięciu pod śluzówkę hemoroida specjalnego środka chemicznego – tzw. sklerozanta, w postaci pianki, która rozchodząc się w całym hemoroidzie, wywołuje obkurczenie hemoroida. Szczególnie skuteczna metoda przy krwawieniach z całej powierzchni hemoroidów.