Przejdź do treści
Nici Aptos

Nici APTOS

Lifting bez skalpela

Zabiegi zakładania nici APTOS są wykonywane od ponad 16 lat. Od tamtej pory były regularnie unowocześniane, uzupełniane i rozwijane. Obecnie prezentują bogatą i skuteczną ofertę korygowania opadających tkanek miękkich twarzy, szyi, podbródka i ciała. Nici APTOS umożliwiają stworzenie podskórnego rusztowania powstrzymującego procesy grawitacyjne. Dzięki wypustkom i kształtowi igieł możemy podciągać opadnięte tkanki, napinać wiotką skórę, wypełniać bruzdy i zapobiegać marszczeniu się skóry. W efekcie uzyskujemy: lifting (uniesienie tkanek), nadanie objętości, korektę konturu twarzy, odmłodzenie skóry przez jej nawilżenie (nici APTOS Excellence Visage z kwasem hialuronowym) i poprawę gęstości. Najczęściej unosimy brwi, wypełniamy policzki, usuwamy bruzdy nosowo-wargowe i bruzdy marionetek, usuwamy „chomiki”, napinamy skórę podbródka, usuwamy zmarszczki i bruzdy. Zabieg dedykowany jest dla kobiet, jak i mężczyzn.

Wskazania do zabiegu

Do zabiegów z użyciem nici APTOS kwalifikujemy osoby z oznakami zwiotczenia i opadania tkanek miękkich. Zabiegi są polecane, by podnieść brwi i poprawić ich linię, zredukować bruzdy wargowo-nosowe, wypełnić policzki, wymodelować owal twarzy, żuchwę i podbródek, usunąć „chomiki”, wyeliminować asymetrię twarzy.

Przeciwwskazania

Zabiegi z użyciem nici Aptos nie mogą być przeprowadzone w okresie ciąży i karmienia piersią. Wśród innych przeciwwskazań są: choroby autoimmunologiczne, kolagenoza, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie (II i III stopień), hemofilia, zaburzenia psychiczne i neurotyczne, stany zapalne i nowotwory w obszarze zabiegu, tendencja do przerostu i bliznowacenia, zaburzenia krwi, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w warunkach gabinetu zabiegowego lub jako uzupełnienie innego zabiegu operacyjnego. Do tkanki podskórnej, w miejscu gdzie planujemy założyć nici lekarz podaje miejscowe znieczulenie. Następnie wprowadza nici za pomocą specjalistycznych igieł lub kaniul. W wyniku zabiegu może wystąpić obrzęk, siniak, zaciągnięcie skóry, ślad po wkłuciu, ból. Zabieg trwa 30-60 min.