Przejdź do treści
Nici SILHOUETTE SOFT LIFT

Nici SILHOUETTE SOFT LIFT

Są to nici o działaniu liftingującym i namnażającym włókna kolagenowe. Dobre efekty można uzyskać u osób po 40-tym r.ż., kiedy skóra traci jędrność, zanika owal twarzy, zarys żuchwy, brwi i powieki zaczynają opadać, opadanie kącików ust, powstają wydatne bruzdy nosowo-wargowe.

Nici Silhouette Lift ® wykonane są z polipropylenu, biokompatybilnego z ludzkimi tkankami. Wykorzystywane są w chirurgii sercowo-naczyniowej, są bezpieczne, zostały dopuszczone do stosowania przez Unię Europejską oraz przez FDA w USA. Nici Silhouette Lift ® są gładkie i posiadają w swoim przebiegu stożki o obłym kształcie, które mają wchłanialną strukturę. Nowe włókna kolagenu tworzą się na powierzchni stożka i wnikają w jego wnętrze.

Zabieg wykonany jest na twarzy i wpływa na:

  • uwydatnienie policzków i poprawienie tzw. „chomików”,
  • wyostrzenie żuchwy,
  • uniesienie brwi i powiek,
  • spłycenie bruzd nosowo-wargowych

Wprowadza się, w znieczuleniu miejscowym, po 4 nici w okolicy policzków po obu stronach twarzy. Po zabiegu pacjent może wrócić do domu. Występuje obrzęk skóry, dyskomfort i zasinienie, które ustępuje do 2 tygodni.

Nie należy opalać skóry poddanej zabiegowi rzez 6 tygodni. Nie wolno pływać przez miesiąc. Masaż twarzy można wykonać po upływie 2 miesięcy od wykonania zabiegu. Poprawa napięcia skóry i jej uniesienie widoczne jest w kilka dni po zabiegu, a namnażanie włókien kolagenu trwa do 9-ciu miesięcy.

Takie efekty utrzymują się do 4 lat. Zabieg nie zatrzymuje naturalnych procesów starzenia się zachodzących w skórze.