Przejdź do treści

Podologia

Podologia jest to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp.Wrastanie paznokci jest to częste zjawisko polegające na wrastaniu nadmiernie zakrzywionych brzegów bocznych płytki paznokciowej w miękkie tkanki otaczające. Często prowadzi do zakażeń bakteryjnych, powoduje silny ból oraz ogranicza sprawność ruchową. Zwykle dotyczy paznokci stóp, ale może też występować w obrębie paznokci rąk. Najczęstszymi przyczynami wywołującymi wrastanie paznokci są: nieprawidłowo dobrane obuwie, urazy, nieprawidłowa pielęgnacja (zbyt krótkie obcinanie paznokci, wycinanie brzegów), wrodzone skłonności.

Klamry ortonyksyjne

Wysoce skuteczna metoda, w której na wrastającą płytkę paznokciową zakłada się odpowiednią klamrę. Bezbolesna i przynosi natychmiastową ulgę.

Metoda Arkady

Stabilizacja palca i odkształcenie płytki paznokciowej za pomocą manipulatorów. Dolegliwości bólowe ustępują natychmiast po zabiegu.

Rekonstrukcja płytki paznokciowej

Zabieg polega na odbudowaniu płytki paznokciowej za pomocą żelu utwardzanego światłem UV po jej uprzednim opracowaniu.

Brodawki stóp

Leczenie zmian grudkowych z wykorzystaniem preparatów miejscowych, krioterapii, laseroterapii i leczenia chirurgicznego.

Modzele i nagniotki

Leczenie zmian zwiazanych z rogowaceniem skóry poprzez złuszczanie warst rogowych oraz preparaty zmiękczające naskórek.

Grzybica stóp i paznokci

Leczenie zakażenia skóry lub paznokci przez grzyby. W leczeniu stosuje się preparaty miejscowe, leki doustne, rekonstrukcję płytki.