Przejdź do treści

Podologia

Podolog Katowice - Pomagamy leczyć wrastające paznokcie, grzybicę stóp, haluksy. Zapraszamy do umówienia wizyty.

 

Co to jest podologia? 

Podologia to dziedzina medycyny z zakresu kosmetologii i dermatologii obejmująca wszelkie schorzenia zachodzące w obrębie stóp. Lekarz zajmujący się ich diagnozowaniem i leczeniem jest podolog.

Jego zadaniem jest w pierwszej kolejności zidentyfikowanie problemu, jaki nęka pacjenta, a następnie wyeliminowanie i cofnięcie wszelkich skutków choroby.

Najczęściej do podologa zgłaszają się osoby starsze i diabetycy, ale nie jest to reguła. Z pomocy lekarza korzystać mogą wszystkie osoby borykające się z takimi problemami jak wrastające paznokcie, popękane pięty, bolesne odciski czy przewlekłe infekcje grzybiczne, wirusowe lub bakteryjne.
 

Kim jest podolog i w czym może nam pomóc?

Jego zadaniem jest w pierwszej kolejności zidentyfikowanie problemu, z którym boryka się pacjent, a następnie wyeliminowanie i cofnięcie wszelkich skutków choroby.

Najczęściej do podologa zgłaszają się osoby starsze i diabetycy, ale nie jest to reguła. Z pomocy lekarza korzystać mogą wszystkie osoby borykające się z takimi problemami jak wrastające paznokcie, popękane pięty, bolesne odciski, stopa cukrzycowa czy przewlekłe infekcje grzybiczne, wirusowe lub bakteryjne.
 

Kiedy powinieneś odwiedzić gabinet podologiczny?

Wizytę u specjalisty warto zaplanować jak tylko zauważymy niepokojące problemy skórne (np. łuszczyca, owrzodzenie, brodawki, odciski, pękające pięty) lub paznokciowe (m.in. wrastanie, przebarwienia, uszkodzenia płytki) w obrębie stopy. Podstawowy zabieg podologiczny warto przeprowadzić nawet gdy nie odczuwasz jeszcze bólu.

Pamiętaj, że niezwykle ważna jest profilaktyka! Dobrane obuwie i używanie specjalistycznych preparatów do pielęgnacji stóp pomoże w utrzymaniu dobrego stanu skóry i paznokci.
 

Czy zabieg podologiczny boli?

Zabiegi podologiczne w naszym gabinecie są przede wszystkim skoncentrowane na komforcie i relaksie pacjenta. Dzięki naszemu indywidualnemu podejściu dla większości pacjentów jest to chwila wytchnienia i odprężenia. Chociaż w pewnych sytuacjach, zwłaszcza gdy pracujemy na tkankach wrażliwych, czy w stanie zapalnym, może wystąpić krótkotrwały dyskomfort. W takich przypadkach zawsze informujemy o tym pacjenta, a ewentualne dolegliwości mijają w ciągu kilku sekund. Zabiegi wykonywane są przez specjalistów i pozwalają skutecznie poradzić sobie z dolegliwością i przywrócić przyjemność z chodzenia.
 

Jak przygotować się do wizyty?

Przed wizytą u podologa powinieneś przede wszystkim zadbać o higienę osobistą stóp. Umyj je i osusz. Pamiętaj jednak, że nie powinieneś stosować środków na problem, który Cię nęka - żadnych balsamów, kremów czy maści - to ułatwi lekarzowi diagnozę dolegliwości.

Jeśli problem dotyczy paznokci, to nie należy ich obcinać - może to utrudnić część zabiegów podologicznych.

Dodatkowo przydadzą się twoje najwygodniejsze buty - takie które nosisz na co dzień (ewentualnie wkładki ortopedyczne, których używasz) i zestaw badań, jakie w ostatnim czasie wykonywałeś (o ile takie były).

Jeśli przyjmujesz lub stosujesz jakiekolwiek preparaty apteczne, zalecamy zabrać je na pierwszą wizytę w celu przedstawienia ich podologowi.
 

Zapraszamy do gabinetu podologicznego - sprawdz nasz cennik zabiegów podologicznych | Podologia Katowice


Przebieg wizyty

Każdą wizytę rozpoczyna rozmowa, w ten sposób specjalista zbiera wywiad chorobowy.

Przygotuj się na pytania dotyczące celu wizyty, dolegliwości, jakie Cię nękają, czasu ich trwania, ogólnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków oraz sposobów na poradzenie sobie z Twoim problemem, jakie dotychczas stosowałeś.

Po zakończeniu wywiadu lekarskiego zostaniesz poproszony o zdjęcie obuwia. Lekarz obejrzy Twoje stopy, oceni stan skóry i paznokci. Może dodatkowo zdecydować się na wykonanie dodatkowych testów - wszystkie są absolutnie bezbolesne. Nie musisz się więc martwić.

Na podstawie rozmowy i badania podolog przedstawi Ci diagnozę i wspólnie ustalicie plan leczenia.

W większości przypadków wystarczy dobranie i zastosowanie odpowiednich leków i preparatów. Czasami konieczny będzie jednak leczniczy zabieg podologiczny.

Pamiętaj, że problem wrastającego paznokcia czy pękających pięt to nie powód do wstydu. Lekarz jest po to, aby Ci pomóc, a nie oceniać!
 

Zabiegi podologiczne - Podolog Katowice

W Centrum Estetyki Ciała wykonujemy takie zabiegi jak:

 • Klamry Ortonyksyjne

  Ta niezwykle skuteczna metoda polega na zakładaniu na płytkę paznokciową maleńkiej, odpowiednio dobranej klamry. Z jej pomocą możemy jeszcze skuteczniej walczyć z wrastającymi paznokciami i nadawać im prawidłowy kształt.

 • Metoda Arkady

  Zabieg ten polega na stabilizacji palca za pomocą specjalnego urządzenia medycznego - kostki Arkady. Stosowany jest na paznokciach wrastających nawet w bardzo zaawansowanym stanie.

 • Rekonstrukcja Płytki Paznokciowej

  Rekonstrukcja paznokci np. po urazach polega na odbudowaniu płytki paznokciowej za pomocą żelu utwardzanego światłem UV.

 • Usuwanie brodawek

  Leczenie zmian grudkowych z wykorzystaniem preparatów miejscowych, krioterapii, laseroterapii i leczenia chirurgicznego

 • Usuwanie odcisków, modzeli i nagniotków

  Leczenie pojawiających się zrogowaceń naskórka za pomocą mechanicznego lub chemicznego złuszczania warstw rogowych

 • Grzybica Stóp i Paznokci

  Leczeniem chorób stóp i paznokci związanych z zakażeniem przez grzyby można zająć się zarówno stosując preparaty miejscowe, jak i leki doustne.

 

W naszej klinice zabiegi z zakresu podologii wykonywane są przez doświadczonych lekarzy.

Umów wizytę i zadbaj o zdrowe stopy! - Napisz lub zadzwoń

Klamry ortonyksyjne

Wysoce skuteczna metoda, w której na wrastającą płytkę paznokciową zakłada się odpowiednią klamrę. Bezbolesna i przynosi natychmiastową ulgę.

Metoda Arkady

Stabilizacja palca i odkształcenie płytki paznokciowej za pomocą manipulatorów. Dolegliwości bólowe ustępują natychmiast po zabiegu.

Rekonstrukcja płytki paznokciowej

Zabieg polega na odbudowaniu płytki paznokciowej za pomocą żelu utwardzanego światłem UV po jej uprzednim opracowaniu.

Brodawki stóp

Leczenie zmian grudkowych z wykorzystaniem preparatów miejscowych, krioterapii, laseroterapii i leczenia chirurgicznego.

Modzele i nagniotki

Leczenie zmian zwiazanych z rogowaceniem skóry poprzez złuszczanie warst rogowych oraz preparaty zmiękczające naskórek.

Grzybica stóp i paznokci

Leczenie zakażenia skóry lub paznokci przez grzyby. W leczeniu stosuje się preparaty miejscowe, leki doustne, rekonstrukcję płytki.