Przejdź do treści
Powiększanie biustu EVL

Powiększanie piersi własnym tłuszczem metodą EVL

Metoda Expansion Vibration Lipofilling ( EVL ) jest alternatywą dla powiększenia piersi implantami. Jednak coraz częściej oba zabiegi są wykonywane jednocześnie.

Należy pamiętać, że po zabiegu przeszczepu tłuszczu może wystąpić konieczność ponownego zabiegu, ze względu na małą ilość podanego tłuszczu lub wchłonięcia się przeszczepionej tkanki tłuszczowej

Powiększanie piersi własnym tłuszczem wybierają najczęściej kobiety, które nie chcą ciała obcego w postaci implantów, lub pacjentki chcące tylko nieznacznie powiększyć biust.

Przed operacją:

Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja lekarska, podczas której pacjentka przedstawia swoje oczekiwania, lekarz koryguje, czy są one realne do wykonania. Należy omówić, skąd będzie pobierana tkanka tłuszczowa, czy pacjentka jest również zainteresowania specjalnego ukształtowania tej okolicy. Niezbędne do wykonania tego zabiegu jest wykonanie USG piersi, które warunkuje kwalifikację do zabiegu. Ponadto zostaną zlecone inne badania krwi, posiew z nosa, ewentualnie EKG.

Rodzaj znieczulenia:

Miejscowe, ogólne dotchawicze lub dożylne.

Czas trwania operacji:

2-3 godziny.

Przebieg operacji:

Rozpoczynamy pobranie tłuszczu przez nasączenie tkanki tłuszczowej w okolicy, z której tłuszcz będzie pobierany, następnie przez liposukcję pobieramy go do specjalnego sterylnego pojemnika, w którym tłuszcz zostaje oczyszczony, następnie za pomocą wibrującej kaniuli grubości 4mm, pod ciśnieniem, wprowadza się tkankę tłuszczową pod skórę piersi, tworząc ich nowy kształt. Oczywiście podaje się większą objętość tłuszczu, niż w osiągniemy w ostatecznym efekcie. A więc najpierw piersi są nadmiernie powiększone, a z upływem czasu średnio ok. 20-40% objętości zniknie.

Zalecenia pooperacyjne:

Zaleca się stosowanie miękkiego, sportowego biustonosza przez okres około 6 tygodni oraz ubranka uciskowego na okolice liposukcji przez okres miesiąca. W tych miejscach poleca się wykonanie masaży, które spowodują regularny kształt miejsc odsysanych.

Siniaki utrzymują się 2-3 tygodnie. Nie należy absolutnie leżeć na piersiach, masować, gnieść, przez okres co najmniej 4 tygodni rekonwalescencji.

Następstwa operacji:

Występują zawsze, są to: blizny, ból, obrzęk, zasinienie skóry, zaburzenia czucia, wyczuwalność obecności przeszczepionego tłuszczu z powodu innej konsystencji;

Powikłania to: krwiak (nagromadzenie się krwi w ranie wymagające chirurgicznej ewakuacji krwi), przedłużający się ból, infekcja rany, która może wymagać nacięcia piersi i zastosowania antybiotyku, utrudnione gojenie się ran, blizna przerostowa lub atroficzna, asymetria piersi, niezadowolenie z wyniku estetycznego zabiegu.