Przejdź do treści
Radiofrekwencja

Radiofrekwencja IRF

Radiofrekwencja (IRF) to przekazywanie energii przy pomocy fal radiowych.

Charakterystyka

Urządzenie IRF zapewnia głęboki efekt cieplny na skórze właściwej, co prowadzi do kurczenia się kolagenu i aktywacji fibroblastów. Efektem jest produkcja nowego kolagenu. Mechanizm ten zapewnia poprawę kondycji skóry, zmniejszenie zmarszczek, zwiększenie napięcia skóry, przez co bierze udział w skutecznej redukcji cellulitu i miejscowego nagromadzenia tłuszczu. 

Zalety

Największą zaletą urządzenia jest wykonywanie zabiegów bez żadnych objawów ubocznych, bez okresu rekonwalescencji, bez konieczności przygotowania do zabiegu. Sam zabieg polegający na masażu wybranych okolic ciała specjalną głowicą, zwłaszcza w okolicy twarzy daje przyjemne uczucie ciepła i rozluźnienia. Trwa od 20-60 minut w zależności od leczonej powierzchni. Jest całkowicie bezbolesny (odczucie ciepła/gorąca).

Wskazania

Częstotliwość oraz ilość zabiegów jest uzależniona od indywidualnych wskazań. Standardowe zalecenia to seria 4 -8 zabiegów wykonywanych w odstępach 7 do 14 dni. Widoczne efekty można zaobserwować już po kilku dniach od zabiegu. Każdy kolejny zabieg zwiększa efekt poprzedniego.

Jest to zaawansowany technologicznie system służący do:

  • niechirurgicznego modelowania sylwetki
  • redukcji cellulitu
  • redukcji zmarszczek
  • ujędrniania i napinania skóry