Przejdź do treści

Trychologia

Co to jest trychologia? W czym może pomóc nam trycholog?

Trychologia to jedna z najnowszych dziedzin kosmetologii. Zajmuje się problemami i schorzeniami skóry głowy i włosów, ich budową oraz wzrostem. Jej zadaniem jest znalezienie przyczyny tych problemów, wyeliminowanie i cofnięcie ich skutków.

Jeżeli dolega Ci:

  • nadmierne wypadanie włosów,
  • łysienie,
  • łojotok,
  • łojotokowe zapalenie skóry,
  • łuszczyca,
  • sucha lub wrażliwa skóra głowy

zgłoś się do naszego centrum trychologii i uzyskaj fachową poradę trychologiczną.

Jak przygotować się do wizyty?

Bardzo ważne jest aby pacjent odpowiednio przygotował się do spotkania z trychologiem. Pamiętaj:

  • nie myj głowy 24 godziny przed badaniem,
  • w przypadku problemów z łupieżem, nie stosuj szamponu przeciwłupieżowego przez 3-4 mycia głowy poprzedzające badanie,
  • nie stosuj w dzień badania produktów do stylizacji, maskujących ubytki we włosach oraz suchych szamponów,
  • przypomnij sobie przebieg dotychczasowych kuracji, czas ich trwania, stosowane produkty oraz osiągnięte rezultaty.

Etap przygotowania do wizyty trychologicznej jest niezwykle ważny, gdyż pozwala trychologowi na właściwą ocenę stanu skóry głowy i włosów oraz wybór najskuteczniejszej terapii trychologicznej.

Przebieg wizyty

Podczas wizyty trycholog przeprowadzi wywiad kliniczny w celu ustalenia przyczyn problemów ze skórą głowy i włosami.

Następnie wykona badanie trychoskopowe skóry głowy. Trycholog w bardzo dużym powiększeniu obejrzy skórę głowy za pomocą specjalnej kamery, a następnie omówi obraz i zaproponuje odpowiednią terapię.

Połączenie szczegółowego wywiadu z dokładnym badaniem trychoskopowym zwykle pozwala na ustalenie przyczyny problemów.

Kuracje trychologiczne

Skuteczność podejmowanej przez nas terapii jest efektem stosowania odpowiednio dobranych i sprawdzonych preparatów trychologicznych. Opierając się na wieloletnim doświadczeniu proponujemy stosowanie zalecanych i niezwykle skutecznych produktów trychologicznych włoskiej marki Nubea. Preparaty marki Nubea zawierają w swoim składzie naturalne olejki eteryczne oraz wyciągi roślinne dzięki czemu są delikatne, a przy tym doskonale radzą sobie z różnymi problemami skóry głowy i wlosów. Preparaty nie zawierają SLES i alkoholu, dzięki czemu nie naruszają delikatnej równowagi skóry. Ich skład został opracowany na podstawie wyników długotrwałych badań i testów.

Zabiegi trychologiczne wykonywane przez naszego trychologa trwają zwykle około godziny (przy długich włosach czas może wydłużyć się o 20min) i jest niezwykle relaksujący dzięki wykonywanemu masażowi. W czasie jego trwania uczę moich pacjentów zasad prawidłowej pielęgnacja włosów oraz skóry głowy.

Stosowana w naszym centrum kuracja nie kończy się tylko na zabiegach lecz dla pełnego efektu kontynuowana jest przez pacjenta w domu. Takie połączenie intensywnych zabiegów z codzienną właściwą pielęgnacją zapewnia powodzenie całej terapii.

Zabiegi inwazyjne

Bardzo istotnym elementem terapii schorzeń skóry głowy i włosów, szczególnie w przypadku wypadania włosów oraz łysienia, są zabiegi inwazyjne. Są to niechirurgiczne zabiegi medyczne, polegające na podaniu odpowiednio dobranych preparatów w głąb skóry głowy. Podawanie substancji odbywa się za pomocą specjalnego pistoletu, gotowej ampułkostrzykawki lub klasycznie, igły i strzykawki. W naszej klinice trychologii zabiegi te wykonywane są przez doświadczonych lekarzy.

Mezoterapia igłowa

Zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry głowy odpowiednio dobranym preparatem, wpływając korzystnie na stan skóry głowy. Włosy po zabiegu są odżywione i wzmocnione, następuje zahamowanie wypadania włosów i stymulacja do produkcji nowych.

Karboksyterapia

Karboksyterapia polega na podawaniu czystego dwutlenku węgla za pomocą odpowiedniej techniki, wpływając na odżywienie i dotlenienie cebulki włosowej, dzięki czemu zmniejsza się wypadanie włosów oraz stymuluje wzrost nowych.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Zabieg polegający na podaniu osocza z krwi pacjenta, dzięki czemu następuje zahamowanie wypadania włosów i stymulacja odrostu nowych.