Przejdź do treści

Trychologia

Co to jest trychologia? W czym może pomóc nam trycholog?

Trychologia to jedna z najnowszych dziedzin kosmetologii, zajmująca się problemami i schorzeniami skóry głowy oraz włosów, ich budową oraz wzrostem. Jej zadaniem jest znalezienie przyczyny problemów związanych przede wszystkim z kondycją włosów (w tym mieszki włosowe), nadmiernym wypadaniem włosów, oraz zmian na skórze głowy i łojotokowym zapaleniem skóry głowy.

Trycholog specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób skóry głowy oraz włosów, takich jak np.: osłabiony porost włosów, wypadanie włosów, łysienie androgenowe.

Trycholog specjalizuje się więc w diagnozowaniu chorób skóry głowy oraz włosów.

Jeżeli dolega Ci:

  • łysienie,
  • nadmierne wypadanie włosów,
  • łojotok,
  • łojotokowe zapalenie skóry głowy,
  • łuszczyca,
  • sucha lub wrażliwa skóra głowy

zgłoś się do naszego centrum trychologii i uzyskaj fachową poradę trychologiczną. - Napisz lub zadzwoń

Trycholog Katowice, trychologia, wypadanie włosów

 

Jak przygotować się do wizyty?

Bardzo ważne jest, aby pacjent odpowiednio przygotował się do spotkania z trychologiem. Pamiętaj:

  • nie myj głowy 24 godziny przed badaniem,
  • w przypadku problemów z łupieżem nie stosuj szamponu przeciwłupieżowego przez 3-4 mycia głowy poprzedzające badanie,
  • nie stosuj w dzień badania produktów do stylizacji, maskujących ubytki we włosach oraz suchych szamponów,
  • przypomnij sobie przebieg dotychczasowych kuracji, czas ich trwania, stosowane produkty oraz osiągnięte rezultaty.

Etap przygotowania do wizyty trychologicznej jest niezwykle ważny, gdyż pozwala trychologowi na właściwą ocenę stanu skóry głowy i włosów, stawiać właściwą diagnozę oraz dopasować odpowiednie leczenie.

Przebieg wizyty

Podczas wizyty trycholog przeprowadzi wywiad kliniczny w celu ustalenia przyczyn problemów ze skórą głowy i włosami.

Następnie wykona badanie trychoskopowe skóry głowy. Trycholog w bardzo dużym powiększeniu obejrzy skórę głowy za pomocą specjalnej kamery, a następnie omówi obraz i zaproponuje odpowiednią terapię.

Połączenie szczegółowego wywiadu z dokładnym badaniem trychoskopowym zwykle pozwala na ustalenie przyczyny problemów.

Po diagnozowaniu schorzeń skóry głowy i włosów trycholog może zaproponować odpowiednią kurację lub zabieg medycyny estetycznej np. wykonanie mezoterapii igłowej.

Kuracje trychologiczne

Skuteczność podejmowanej przez nas terapii jest efektem stosowania odpowiednio dobranych i sprawdzonych preparatów trychologicznych.

Wspierając się wieloletnim doświadczeniem w diagnozowaniu schorzeń trychologicznych, proponujemy stosowanie zalecanych i niezwykle skutecznych produktów włoskiej marki Nubea.

Preparaty marki Nubea zawierają w swoim składzie naturalne olejki eteryczne oraz wyciągi roślinne dzięki czemu są delikatne, a przy tym doskonale radzą sobie z różnymi problemami skóry głowy i włosów. Preparaty nie zawierają SLES i alkoholu, dzięki czemu nie naruszają delikatnej równowagi skóry. Ich skład został opracowany na podstawie wyników długotrwałych badań i testów.

Zabiegi trychologiczne wykonywane przez naszego trychologa trwają zwykle około godziny (przy długich włosach czas może wydłużyć się o 20min) i jest niezwykle relaksujący dzięki wykonywanemu masażowi. W czasie jego trwania uczę moich pacjentów zasad prawidłowej pielęgnacji włosów oraz skóry głowy.

Stosowana w naszym centrum kuracja nie kończy się tylko na zabiegach, lecz dla pełnego efektu kontynuowana jest przez pacjenta w domu. Takie połączenie intensywnych zabiegów z codzienną właściwą pielęgnacją zapewnia powodzenie całej terapii.

Zabiegi inwazyjne

Bardzo istotnym elementem terapii schorzeń skóry głowy i włosów, szczególnie przy wypadaniu włosów oraz łysieniu, są zabiegi inwazyjne. Są to niechirurgiczne zabiegi medyczne, polegające na podaniu odpowiednio dobranych preparatów w głąb skóry głowy. Podawanie substancji odbywa się za pomocą specjalnego pistoletu, gotowej ampułkostrzykawki lub klasycznie, igły i strzykawki.

W naszej klinice zabiegi z zakresu trychologii wykonywane są przez lekarzy z wieloletnim doświadczaniem. Interesuje Cię leczenie łojotokowego zapalenia skóry, leczenie łysienia a może zabieg z zakresu niechirurgicznego zagęszczania włosów?

 

Umów wizytę lub badanie trychologiczne i zadbaj o zdrowe włosy! - Napisz lub zadzwoń

Trycholog Katowice

Mezoterapia igłowa

Zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry głowy odpowiednio dobranym preparatem, wpływając korzystnie na stan skóry głowy. Włosy po zabiegu są odżywione i wzmocnione, następuje zahamowanie wypadania włosów i stymulacja do produkcji nowych.

Karboksyterapia

Karboksyterapia polega na podawaniu czystego dwutlenku węgla za pomocą odpowiedniej techniki, wpływając na odżywienie i dotlenienie cebulki włosowej, dzięki czemu zmniejsza się wypadanie włosów oraz stymuluje wzrost nowych.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Zabieg polegający na podaniu osocza z krwi pacjenta, dzięki czemu następuje zahamowanie wypadania włosów i stymulacja odrostu nowych.