Przejdź do treści

O szefie

Szef Centrum Estetyki Ciała, specjalista chirurg

Dr n. med. Henryk Mekle

Dr n. med. Henryk Mekle - urodzony 24.04.1963 r. w Katowicach. Ukończył Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach w 1987 roku. Pracował w Katedrze i Zakładzie Anatomii Prawidłowej i w Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach Śląskiej Akademii Medycznej. W okresie 14 lat pracy klinicznej uzyskał specjalizację II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej, tytuł doktora nauk medycznych, uprawnienia endoskopisty. W latach 2001 – 2006 pełnił funkcję ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu Zdroju. Prowadził wykłady z zakresu opieki stomijnej dla lekarzy, pielęgniarek i pacjentów. Ukończył studia podyplomowe na kierunku "Zarządzanie placówkami służby zdrowia", "Medycyna estetyczna dla lekarzy".

Dr n. med. Henryk Mekle wraz z małżonką stworzyli centrum medyczne MEKMED i Centrum Estetyki Ciała z Oddziałem Chirurgii Krótkoterminowej. Od 2005 roku rozpoczął wykonywanie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii kosmetycznej, chirurgii laserowej, szczególnie liposukcji klasycznej, ultradźwiękowej, laserowej, plastyki powłok, implantów piersi i pośladków, blefaroplastyki, małoinwazyjnych zabiegów leczenia hemoroidów i szczelin odbytu, laserowego leczenia żylaków kończyn dolnych. Jako pierwszy rozpoczął w Polsce zabiegi lipolizy laserowej w 2006 roku oraz „rzeźbienia” sylwetki z użyciem liposukcji wspomaganej ultradźwiękami VASER Lipo High Definition.

Odbył międzynarodowe szkolenia z zakresu liposukcji w Amerykańskiej Akademii Chirurgii Kosmetycznej, Liposukcji Vaser Lipo 3D u dr Alfredo Hoyos z Kolumbii, lipolizy laserowej u dr Konstantinosa Gritzalasa w Atenach, liposukcji ultradźwiękowej u dr Ravi Jane z Londynu, z zakresu implantów w Akademikliniken w Sztokholmie pod kierunkiem prof. Per Hedena, dr Constantina Stana w Rumunii, z zakresu iniekcji botuliny i kwasu polimlekowego u dr Alessio Redaelli w Mediolanie, z zakresu lipolizy iniekcyjnej u dr Heinricha w Wiedniu - dyrektora International Academy of Aesthetic Lipolysis. Jest trenerem krajowym z zakresu wykonywania zabiegów kształtowania sylwetki metodą liposukcji infradźwiękowej metodą N.I.L. Bierze czynny udział jako wykładowca i słuchacz w zjazdach, kursach i konferencjach międzynarodowych i krajowych, w tym organizowanych przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Sekcję Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Certyfikaty