Przejdź do treści
Mezoterapia

Mezoterapia

Zabieg Mezoterapii stanowi jedną z najskuteczniejszych metod zatrzymywania procesów starzenia się skóry. Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia oraz rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Metodę stosuje się w leczeniu cellulitu i rozstępów, a także w kuracjach ujędrniających, nawilżających i odmładzających. Przynosi znaczące rezultaty w profilaktyce łysienia.

Charakterystyka

Polega na wstrzykiwaniu śródskórnie, małych dawek substancji leczniczych, bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo lub wymagające korekcji estetycznej. Do zabiegu mezoterapii wykorzystuje się roztwory, zwane koktajlami, które są mieszanką substancji rewitalizujących i regenerujących. Aktywne składniki są odpowiednio dobrane do rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta. Są to witaminy, mikroelementy, wyciągi roślinne, oligoelementy, kwas hialuronowy, krzemionka organiczna itp.

Przebieg zabiegu

Zabiegi te wykonuje tylko lekarz za pomocą odpowiednio dobranej igły i strzykawki lub też za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii. Zabieg nie jest mocno uciążliwy choć bolesny. U osób wrażliwych na ból stosuje się znieczulenie miejscowe przed zabiegiem. W miejscach iniekcji pozostają małe pęcherzyki, może im towarzyszyć niewielki obrzęk i zaczerwienienie. Objawy te ustępują po kilku godzinach do 2-3 dni w zależności od indywidualnej reakcji organizmu. Mezoterapia może być traktowana jako samoistny zabieg lub jako uzupełnienie innych metod leczniczych takich jak np. leczenie farmakologiczne, peelingi, masaże.

Efekty

Mezoterapia przynosi widoczną i szybką poprawę kondycji skóry i włosów. Wymagana jest seria zabiegów wykonywanych początkowo w odstępach 7-10 dniowych, a następnie w celu "przypomnienia" dawka aplikowana jest co 21 dni (okres całej terapii to ok. 3 miesiące).

Zabiegi mogą być stosowane na:

  • ciało (szyja, dekolt, dłonie, brzuch, pośladki, uda)
  • twarz (kurze łapki, pojedyncze zmarszczki, rewitalizacja całej skóry)
  • włosy (skóra owłosiona głowy)