Przejdź do treści

Wyszczuplanie - Liposukcja

Liposukcja jest skuteczną metodą modelowania sylwetki i redukcji nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Nasze metody dostarczają zupełnie nową jakość w zabiegach liposukcji. Podczas jednego zabiegu stosujemy zarówno liposukcję nutacyjną N.I.L., jak i ultradźwiękową VASER Lipo, jak i laserową CelluSmooth. Takie połączenie technik liposukcji pozwala osiągnąć niesamowite efekty.
 

Liposukcja - charakterystyka

Liposukcja jest skuteczną metodą redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej. Zabieg liposukcji wykonuje się poprzez odessanie tkanki tłuszczowej za pomocą kaniuli. Istnieją różne metody liposukcji, takie jak tradycyjna liposukcja, liposukcja laserowa, liposukcja ultradźwiękowa, liposukcja body jet oraz liposukcja wodna body jet (Vaser Lipo).

Przebieg zabiegu liposukcji może różnić się w zależności od obszaru zabiegowego oraz metody. Wykonywać można ją zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i w znieczuleniu ogólnym, w zależności od obszaru zabiegowego oraz zaleceń lekarza.

Po zabiegu pacjent zazwyczaj nosi specjalne ubranie uciskowe w celu zmniejszenia niewielkiego obrzęku i zapobieżenia powstawaniu siniaków. Po zabiegu liposukcji należy przestrzegać zaleceń lekarza oraz zaleceń pozabiegowych, które pomogą w szybszej rekonwalescencji.

Efekty zabiegu liposukcji mogą być widoczne joczne już po jednej sesji zabiegowej, jednak czas rekonwalescencji może się różnić w zależności od obszaru zabiegowego oraz metody wykonania. Pacjent może zaobserwować zmniejszenie obwodu w miejscu poddanym zabiegowi.

Pacjenci ciepiący na choroby autoimmunologiczne, choroby serca, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby nowotworowe lub doświadczający stany zapalne tkanki łącznej powinni skonsultować się z lekarzem przed zabiegiem.
 

Jakie partie ciała można poddać zabiegowi?

Zabieg liposukcji można wykonać na różnych partiach ciała, takich jak: brzuch, pośladki, uda, okolica piersiowa, podbródek, plecy, tłuszcz w okolicy pach, dłonie, kostki czy kolana.
 

Oto niektóre z najczęściej poddawanych liposukcji obszarów:

 • Brzuch: liposukcja brzucha jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów, gdyż wiele osób zmagających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej koncentruje się na tej partii ciała.
 • Pośladki: zabieg liposukcji pośladków może pomóc w ujędrnieniu i ukształtowaniu tej części ciała.
 • Uda: liposukcja ud może pomóc w zmniejszeniu obwodu tej części ciała oraz ukształtowaniu ud.
 • Biodra: zabieg liposukcji bioder może pomóc w uzyskaniu bardziej proporcjonalnej sylwetki.
 • Ramiona: liposukcja ramion może pomóc w uzyskaniu bardziej smukłych ramion.
 • Podbródek: liposukcja podbródka jest często wykonywana w celu zmniejszenia podwójnego podbródka.

Decyzja co do obszarów zabiegowych powinna być podejmowana indywidualnie dla każdego pacjenta przez lekarza specjalizującego się w zabiegach liposukcji.
 

Zalety liposukcji

Zabieg liposukcji może mieć wiele zalet, oto niektóre z nich:

 • Redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej: liposukcja może pomóc w pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej z konkretnych obszarów ciała, które nie dają się zredukować za pomocą diety lub ćwiczeń fizycznych.
 • Modelowanie sylwetki: liposukcja może być wykorzystana do kształtowania sylwetki, dzięki czemu można uzyskać bardziej proporcjonalny, harmonijny wygląd ciała.
 • Skuteczność: liposukcja to jedna z najskuteczniejszych metod redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej.
 • Bezpieczeństwo: zabiegi liposukcji wykonywane przez doświadczonych chirurgów plastycznych, stosujących nowoczesne metody i sprzęt, są zazwyczaj bezpieczne dla pacjentów.
 • Szybki powrót do codziennych czynności: większość pacjentów może wrócić do pracy lub innych codziennych czynności już po kilku dniach po zabiegu.
 • Trwałe efekty: jeśli pacjent utrzymuje zdrowy styl życia, efekty zabiegu liposukcji są zwykle trwałe.
   

Wskazania do zabiegu liposukcji

Zabieg liposukcji może być wskazany w przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej, który nie ulega zmniejszeniu w wyniku stosowania diety i ćwiczeń fizycznych. Oto kilka przykładów konkretnych wskazań do zabiegu liposukcji:

 • Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, pośladków, ud, bioder, ramion, podbródka, pleców, klatki piersiowej lub innych obszarów ciała.
 • Zniekształcenia ciała, takie jak asymetria piersi czy potężne kończyny dolne.
 • Modelowanie sylwetki, aby uzyskać bardziej proporcjonalny i harmonijny wygląd ciała.
 • Leczenie stanów zapalnych skóry, takich jak lipodystrofia (brak tkanki tłuszczowej w określonych obszarach ciała) lub cellulit.
 • Lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa (np. tłuszcz w okolicy kolan.
 • Leczenie pewnych medycznych problemów związanych z nadmiarem tkanki tłuszczowej, takich jak choroby serca, cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze.
 • Leczenie poważnych zaburzeń metabolicznych związanych z gromadzeniem się tłuszczu w organizmie.

Warto jednak pamiętać, że każdy przypadek jest inny i wskazania do zabiegu liposukcji powinny być zawsze ustalone indywidualnie przez doświadczonego chirurga plastycznego.
 

Liposukcja - Katowice

Jeśli masz problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała, a dieta i regularna aktywność fizyczna nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, warto rozważyć zabieg liposukcji. Centrum Estetyki Ciała to miejsce, gdzie zadbamy o Twój wygląd, samopoczucie i zdrowie. Doświadczeni specjaliści oferują różne metody liposukcji, w tym liposukcję ultradźwiękową, laserową, body jet oraz tradycyjną. Dzięki temu zawsze znajdziesz zabieg odpowiedni dla siebie i swoich potrzeb. W Centrum Estetyki Ciała w pełni profesjonalna obsługa zadba o bezpieczeństwo i komfort zabiegu, a także o Twój szybki powrót do codziennych aktywności. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług i poczucia się lepiej we własnej skórze!

N.I.L. - Liposukcja Infradźwiękowa

Innowacyjna technika, w której kaniule aktywowane sprężonym powietrzem wykonują ruch nutacyjny. Zapewnia to efektywne usuwanie tłuszczu i precyzyjne rzeźbienie ciała.

Liposukcja VASER Lipo High Definition Liposculpture

Głowica ultradźwiękowa rozdrabnia tłuszcz w emulsję łatwą do odessania, podgrzewa i napina skórę, umożliwia liporzeźbienie - zaznacza charakterystyczne uwypuklenia, zagłębienia, bruzdy i strefy cienia na brzuchu i klatce piersiowej.

Lipoliza Laserowa – CelluSmooth

To nowoczesna metoda wykorzystująca zaawansowaną technologię laserową fali 1319nm do rozdrobnienia podskórnej tkanki tłuszczowej, przecięcia więzadeł powodujących cellulit i napięcia skóry.