Przejdź do treści
wyszczuplanie

Lipoliza Laserowa – CelluSmooth

Lipoliza laserowa nazywana również liposukcją laserową jest nowoczesną i efektywną metodą kształtowania sylwetki wykorzystującą zaawansowaną technologię laserową do likwidacji tkanki tłuszczowej.

Charakterystyka

Lipoliza polega na użyciu specjalnego lasera, którego światłowód (średnica 0,3 mm), przez niewielkie nacięcie (najczęściej w miejscach załamań skóry, tak aby ukryć późniejszą maleńką bliznę) jest wprowadzany do tkanki tłuszczowej. Promieniowanie emitowane przez laser w bezkrwawy sposób rozbija błony komórek tłuszczowych, doprowadzając do uwolnienia ich zawartości (trójglicerydy). W ten sposób komórki tłuszczowe zamieniane są w emulsję, która w ciągu kilku kolejnych dni jest wchłaniana i wydalana przez organizm na drodze normalnych procesów metabolicznych.

W przypadku gdy liposukcja laserowa dotyczy bardziej rozległych obszarów, wykorzystuje się również niskociśnieniowe odessanie nadmiaru emulsji. Efekty liposukcji laserowej mogą być widoczne od razu po wykonanym zabiegu, jednak całkowity ustabilizowany efekt pojawia się w ciągu kolejnych 3 miesięcy. 

Promieniowanie laserowe wykorzystywane podczas zabiegu lipolizy posiada własność zamykania naczyń krwionośnych, dzięki czemu zostaje zredukowane krwawienie oraz zmniejsza się ryzyko wystąpienia znacznego obrzęku czy zasinienia. Podskórne działanie lasera powoduje również powstawanie nowych włókien kolagenu, zwiększając napięcie skóry – efekt liftingujący. 

Wykonanie

Dzięki swoim cechom lipoliza wymaga zastosowania jedynie znieczulenia miejscowego, co znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa w porównaniu z narkozą ogólną. Czas zabiegu najczęściej waha się w przedziale od 30 do 90 minut. Liposukcja laserowa jest mało inwazyjna, Pacjent bardzo szybko wraca do pełnej sprawności, a ryzyko wystąpienia powikłań jest zredukowane do minimum. Pacjent jest w stanie wrócić do domu po upływie ok. 2h po zabiegu, przy zabezpieczeniu znieczuleniem tumescencyjnym działającym do 17h, w tym czasie może pojawić się niewielki ból podobny do bólu związanego z ciężkim wysiłkiem fizycznym.

Aby powrócić do normalnej aktywności najczęściej wystarczą 1 – 2 dni odpoczynku po zabiegu (powrót do aktywności sportowej wymaga kilku tygodni). Niewielkie zasinienie, obrzęk powinny ustąpić w ciągu kilku następnych dni. W trakcie rekonwalescencji należy odbywać wizyty kontrolne u lekarza, aby upewnić się o prawidłowym przebiegu gojenia. 

Przeznaczenie

Lipoliza laserowa jest wykonywana na obszarach ciała: talia, podbródek, ramiona, szyja, biodra, pośladki, wewnętrzna oraz zewnętrzna strona ud, obszary łonowe, klatka piersiowa u mężczyzn, twarz (z wyłączeniem okolic oczu).