Przejdź do treści
Leczenie hemoroidów metodą Hemoron

Metoda HEMORON - Bezbolesne leczenie hemoroidów

Nie ma żadnej innej metody leczenia hemoroidów tak mało bolesnej i nieinwazyjnej, jak metoda HEMORON®. Pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennych obowiązków, a dyskomfort i nieprzyjemne dolegliwości zmniejszają się bez dużej ingerencji i obciążenia całego organizmu.

Na czym polega leczenie metodą Hemoron?

W odróżnieniu od większości klasycznych metod w przypadku zabiegu Hemoron nie usuwa się guzków krwawniczych, a jedynie zmniejsza się je do normalnych rozmiarów. Taki efekt osiąga się, ograniczając dopływ krwi do guzków poprzez działanie na naczynia krwionośne prądem jednofazowym o niskim napięciu.

Dzięki specjalnie dostosowanej diatermii zabieg jest bardzo bezpieczny i precyzyjny — zamiast zwęglać tkanki, urządzenie tylko je koaguluje. Dodatkowo konstrukcja elektrody sprawia, że działa ona wewnątrz śluzówki jelita i pozwala na precyzyjne działanie bez obawy o uszkodzenie okolicznych tkanek.

Zabieg wykonuje się w seriach w odstępie kilku tygodni, aby uniknąć zwężenia odbytu.

Przeciwskazania

Metoda jest bardzo bezpieczna i nieinwazyjna, dlatego z powodzeniem może być stosowana u większości pacjentów. Jedynym przeciwwskazaniem do zabiegu jest obecność rozrusznika serca.

Przygotowanie do zabiegu

Poza badaniem i kwalifikacją metoda Hemoron nie wymaga specjalnych przygotowań i szczegółowych badań. Pacjent przystępujący do zabiegu powinien być wypróżniony.

Przy tej metodzie nie jest konieczne znieczulenie operowanego miejsca, tkanki w tym miejscu nie są unerwione. Stosuje się tylko znieczulenie miejscowe w żelu na powierzchnię anoskopu wprowadzonego do odbytu.

Jak przebiega zabieg?

Pacjent leży na lewym boku, przez anoskop wprowadzony do odbytu układa się dwie elektrody na śluzówce w okolicy podstawy każdego hemoroida (każdy ma 3 hemoroidy). Wzrost temperatury obkurcza naczynia zasilające guzek krwawniczy, co powoduje proces obkurczania hemoroida w ciągu następnych 3-4 tygodni.

Cała procedura trwa około 30 minut w zależności od tego, jakie natężenie prądu pacjent toleruje i od stopnia zaawansowania choroby hemoroidalnej.

Zabiegi wykonujemy ambulatoryjnie, są powtarzane co miesiąc, zwykle 4 razy.

W przypadku bardziej zaawansowanej choroby łączymy metodę diatermii HEMORON® z innymi metodami jak: koagulacja podczerwienią, gumkowanie (metoda Barrona) lub sklerotyzacja.

Koagulacja podczerwienią

Do tego zabiegu wykorzystujemy koagulator podczerwieni IRK (Infrared Coagulator). Przez anoskop, pod kontrolą wzroku, zostaje przyłożony do hemoroida światłowód, którym wprowadza się do tkanek fale w zakresie podczerwieni. Wywołuje to miejscową koagulację powierzchownych naczyń, jak i podgrzanie całego żylaka wywołujące jego obkurczenie. Bardzo skuteczna metoda w zatrzymywaniu punktowych krwawień.

Gumkowanie (metoda Barrona)

Jest to jedna ze starszych metod, która pozwala usunąć problem wypadającej śluzówki i wciągnięcie jej do kanału odbytu. W tym celu, przez anoskop, specjalnym instrumentem zasysamy śluzówkę wewnątrz odbytu i podwiązujemy ją przez nałożenie u podstawy ciasnej opaski gumowej. Uchwycona w ten sposób tkanka i gumka odpada po kilku dniach, miejscowa rana w śluzówce wygaja się w ciągu około 14 dni.

Sklerotyzacja hemoroidów

Ten zabieg polega na wstrzyknięciu pod śluzówkę hemoroida specjalnego środka chemicznego – tzw. sklerozanta, w postaci pianki, która rozchodząc się w całym hemoroidzie, wywołuje obkurczenie hemoroida. Szczególnie skuteczna metoda przy krwawieniach z całej powierzchni hemoroidów.

Efekty leczenia metodą Hemoron

Kilkukrotne powtórzenie zabiegów powoduje znaczne zmniejszenie nasilenia takich objawów jak: krwawienie, świąd odbytu, uczucie mokrego odbytu i niepełnego wypróżnienia.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu zalecamy unikanie wysiłku fizycznego, spożywania alkoholu, gorących kąpieli przez około 1-2 tygodnie. Można powrócić do codziennych obowiązków zaraz po zabiegu.